II Strzeleckie Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Starogardzkiego o puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubichowo

12 czerwca, w słoneczny piątkowy poranek na strzelnicy Sportowo- Myśliwskiej „Borowiacka” w Bietowie k/ Lubichowa zebrały się drużyny strzeleckie reprezentujące służby mundurowe powiatu starogardzkiego tj. : Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, a także nadleśnictw Kaliska, Starogard i Lubichowo.

Łącznie na zaproszenie Nadleśniczego Bronisława Szneider oraz Koła Zakładowego SITLiD stawiło się 9 zespołów 3 osobowych, które podjęły wyzwanie rzucone przez lubichowskich leśników,  aby zmierzyć się w strzelaniu  z broni krótkiej.

II Strzeleckie Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Starogardzkiego w strzelaniu z broni krótkiej w klasyfikacji drużynowej wygrał zespół Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd.drugie miejsce wywalczyło Nadleśnictwo Lubichowo, a trzecie drużyna reprezentująca Areszt Śledczy.

Rywalizację w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu statycznym wygrał p. Petrikowski Marcin (KPP Starogard Gd.), a wstrzelaniu dynamicznym najlepszy był Mirosław Rohde (Nadleśnictwo Lubichowo).

Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z broni krótkiej na tych zawodach został reprezentant straży leśnej z Nadleśnictwa Lubichowo- p. Mirosław Rohde.

W kategorii VIP najlepszy okazał się Komendant Państwowej Straży Pożarnej Starogard Gdański.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Gościem, który swoją obecnością uświetnił zawody był Starosta Starogardzki p. Leszek Burczyk, który po zawodach otrzymał krótki instruktaż strzelecki.

Sędzią zawodów był kol. Krzysztof Reczko, któremu składamy podziękowania za społeczną pracę i bezstronne sędziowanie.

Zwycięskie drużyny otrzymały należne puchary i dyplomy, a najlepsi w klasyfikacji indywidualnej – drobne nagrody rzeczowe.

Po zmaganiach wszyscy uczestnicy zawodów oraz zaproszeni goście w przyjacielskiej atmosferze, przy pieczonym dziku, wymieniali się wrażeniami i wnioskami na przyszłość. Spotkania jak to, umacniają relacje między współpracującymi na co dzień służbami.

Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

tekst: Kol. Barbara Urban-Gnap

Nadleśnictwo Lubichowo