VI MORSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE LEŚNIKÓW GDAŃSKICH IM. PIOTRA MIKUŁY

W dniu 18.10.2019 roku na Morzu Bałtyckim odbyły się zawody w połowie ryb z kutra zorganizowane przez Nadleśnictwo Lębork we współpracy z SITLiD Oddział w Gdańsku. Do rywalizacji przystąpiły załogi z 7 nadleśnictw RDLP w Gdańsku.

Leśnicy z Nadleśnictw: Kartuzy, Lubichowo, Kolbudy, Wejherowo, Kościerzyna, Cewice oraz Lębork, wyruszyli na kutrze „Księżna Łeby” w pełne morze. Od godziny 5.30 leśnicy rywalizowali ze sobą na pełnym morzu. Pogoda dopisała tego dnia zawodnikom. Połowy zakończyły się ok. godz. 15.00.

Po podliczeniu złowionych ryb, okazało się że drużynowo zwyciężyła drużyna gospodarza, czyli nasze Nadleśnictwo Lębork. Na drugim miejscu stanęli koledzy z Nadleśnictwa Cewice, a trzecie miejsce na podium zajęło Nadleśnictwo Lubichowo.

Oprócz klasyfikacji drużynowej przyznano również nagrody w klasyfikacji indywidualnej.  Pierwsze miejsce zajął zawodnik z Cewic Rafał Wenta, drugie Karol Graban z Nadleśnictwa Lubichowo, a na trzecim miejscu stanął Kamil Balewski z Nadleśnictwa Kartuzy. Po spłynięciu do portu w Łebie, wszyscy uczestnicy przemieścili się do Nowęcina, gdzie nastąpiła oficjalna dekoracja zwycięzców, której dokonał Nadleśniczy Nadleśnictwa Lębork oraz Wiceprzewodniczący SITLiD Gdańsk.

Zgodnie z zeszłoroczną propozycją tegoroczna VI edycja zawodów odbyła się imieniem naszego zmarłego kolegi Piotra Mikuły, leśnika i zapalonego wędkarza.

Po drobnym poczęstunku drużyny rozjechały się do domów. Najprawdopodobniej będą to niestety ostatnie zawody co najmniej na 4 lata, ponieważ nasza strefa Bałtyku została zamknięta dla połowu dorsza.

 Sporządzili: Alicja Kąckowska; Piotr Maruszak