Regaty Żeglarskie Leśników – Kościerzyna 2016

W dniu 3 września 2016 roku z inicjatywy SITLiD w Gdańsku odbyły się Regaty Żeglarskie Leśników o puchar Przewodniczącego Zarządu Gdańskiego Oddziału SITLID. Cykliczna impreza odbyła się tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna.

 regaty1.jpg

Poranek nie zapowiadał pięknej pogody ale pozytywna energia przywożona przez przybywające załogi spowodowała, że rozpromienione słońce wyjrzało zza ciemnych chmur a wiatr przybierał na sile. Do regat zgłosiło się 16 leśnych załóg z różnych rejonów Polski. Po uroczystym otwarciu regat przez gospodarza terenu Nadleśniczego Nadleśnictwa Kościerzyna Krzysztofa Frydla, załogi ochoczo przystąpiły do rywalizacji. Warunki wietrzne pozwoliły na rozegranie 12 biegów eliminacyjnych i 1 finałowego. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Nadleśnictwo Lipusz – sternik Borys Gielniak

2. Nadleśnictwo Strzebielino – sternik Jacek Szulc

3. Nadleśnictwo Starogard – sternik Andrzej Lewandowski

4. Nadleśnictwo Szubin

5. DGLP

6. SRO – Nadleśnictwo Starogard, Rytel, Osie

7. Nadleśnictwa: Lubichowo, Kolbudy, Cewice, Choczewo, Kościerzyna I i II, Kartuzy, Rytel oraz Urządzanie Lasu i Geodezja Roman Burczyk.

Po części sportowej w Ośrodku Wypoczynkowym Nadleśnictwa Kościerzyna odbyło się wręczenie nagród oraz biesiada żeglarska przy dźwiękach gitary.

tekst: P. Jacek Borzyszkowski – N-ctwo Kościerzyna – RDLP Gdańsk

fot. P. Maciej Chromy – N-ctwo Wichrowo – RDLP Olsztyn

regaty2.jpg

regaty3.jpg