Regaty w Kościerzynie 2010

Stałym elementem działalności Koła Zakładowego SITLiD przy Nadleśnictwie Kościerzyna są Regaty Leśników Gdańskich organizowane już od jedenastu… tak,  tak  jedenastu lat. O rozmiarze i nastroju imprezy opowie krótkie sprawozdanie z ostatniej edycji zmagań o puchar Nadleśniczego.

W słoneczną sobotę pierwszego weekendu września odbyły się na naszym akwenie tradycyjne regaty w klasie Omega. Gospodarzem regat było Nadleśnictwo Kościerzyna przy  ogromnym wsparciu Jachtklubu Portowiec. Do regat zgłosiło się aż 15 załóg, które reprezentowały Nadleśnictwa: Starogard, Wejherowo, Kartuzy, Kościerzyna, Kolbudy, Strzebielino, Choczewo, Cewice oraz gościnnie Nadleśnictwo Szubin i Woziwoda, reprezentacje RDLP Gdańsk, BULiGL, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Rozegrano w sumie pięć wyścigów, z których pierwsze cztery były wyścigami eliminacyjnymi, a ostatni wielkim finałem.

Aby regaty odbywały się w duchu sportowej walki i trochę dla sprawiedliwości  przeprowadzono losowanie. Kapitanowie poszczególnych załóg losowali numery, pod którymi według stworzonego klucza przydzielano jachty do poszczególnych wyścigów. Już biegi eliminacyjne pokazały ?kto tu rządzi”. Wyścigi odbywały się w zróżnicowanych warunkach wietrznych. Nawet dobry start nie wystarczał, aby być pewnym wysokiej pozycji na mecie.

 

 

 

Jednak nawet trudne warunki nie przeszkodziły najlepszym. Zwyciężyło doświadczenie i wola walki. Podobnie jak w ubiegłym roku Małgorzata Neyman reprezentantka RDLP Gdańsk okazała się bezkonkurencyjna od pierwszego biegu.Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, dużym wzięciem cieszyła się gorąca grochówka i wyśmienita drożdżówka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oficjalne zakończenie regat, które przeprowadzono w ośrodku wypoczynkowym  Nadleśnictwa pozwoliło na udekorowanie najlepszych załóg  medalami i dyplomami, nie zabrakło również atrakcyjnych nagród. Nagrody wręczali gospodarz Nadleśniczy Jerzy Borzyszkowski oraz gość honorowy dyrektor RDLP Gdańsk Zbigniew Kaczmarczyk.

Na podsumowującej uroczystości nie zabrakło oczywiście naszych współorganizatorów z jachtklubu ?Portowiec” „: komandora A. Wątrowicza, v-ce komandora G. Musielaka.

Wyniki:

1.          RDLP Gdańsk

2.          Woziwoda

3.          Kolbudy 1

4.          Starogard 1

5.          Wejherowo

6.          Strzebielino

7.          Szubin

8.          Starogard 2

9.          Choczewo

10.        BULiGL

11.        Kartuzy

12.        Kościerzyna

13.        Kolbudy 2

14.        Starostwo Powiatowe

15.        Cewice