XVI Zawody o Tabakierę Starosty Starogardzkiego

Po raz XVI-ty na Strzelnicy „Borowiacka” w Bietowie na wspólnej imprezie spotkali się Bracia Kurkowie i Brać Myśliwska. 26 września 2015 r. niezawodnie stawili się przedstawiciele obu grup. Zgodnie ze zwyczajem odbyła się m.in. konkurencja w strzelaniu do wspólnej tarczy ozdobnej. Po raz kolejny byliśmy świadkami dobrej i koleżeńskiej rywalizacji i sportowego zacięcia, nad czym czuwał Sędzia Główny Adam Socha.

W klasie mistrzowskiej najlepszy okazał się Pan Piotr Pietraszak z wynikiem 275 punktów. II miejsce zajął Jacek Lipiński (270 pkt), a III Pan Wojciech Muszyński (265 pkt).

Jak przedstawia zdjęcie w klasie powszechnej na podium stanęli: I miejsce Marek Szul (250 pkt.), II miejsce Zbigniew Suchta (240 pkt.), III miejsce Adam Stencel (235 pkt.).

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy do Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubichowo Bronisława Szneider oraz Joanny Kaszubowskiej i Piotra Adrycha z Koła Zakładowego SITLiD przy Nadleśnictwie Lubichowo.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, aby kontynuować strzeleckie tradycje.

Tekst: Kol. Barbara Urban-Gnap

Zdjęcia: Kol. Małgorzata Malarowska

Nadleśnictwo Lubichowo

zdjęcia