XV Zawody Strzeleckie o Tabakierę Starosty Starogardzkiego

W dniu 04.10.2014 r. na strzelnicy myśliwskiej ?Borawiacka” w Bietowie k/Lubichowa rozległy się strzały broni palnej. To starogardzcy Bracia Kurkowie i myśliwi z Kociewia stanęli w szranki rywalizując o Tabakierę Starosty Starogardzkiego po raz piętnasty- a więc już jubileuszowy.

Zawody o Tabakierę wyróżniają wyjątkowe konkurencje, bowiem Bracia Kurkowie w niełatwym strzelaniu starają się strącić kura umocowanego do wąskiej listewki, myśliwi natomiast (w dwóch klasyfikacjach: Mistrzowskiej i Powszechnej) strzelają konkurencje śrutowe- krąg, oś, przeloty, zając.

Ostatnią konkurencją jest strzelanie do pięknie rzeźbionej tarczy ozdobnej zarówno przez Braci Kurkowych jak i myśliwych.

Po podliczeniu punktacji i wyłonieniu najlepszych, nastąpiło wręczenie grawerowanych tabakier i nagród dla najlepszych oraz wspólna biesiada przy ognisku, która sprzyja wymianie wrażeń, wspomnień, refleksji. Jednym słowem integracji środowiska, które lubi z sobą przebywać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, pomysłodawcom, kontynuatorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, mając nadzieję, że będziemy mogli obchodzić kolejne jubileusze.

tekst: Kol. Barbara Urban-Gnap

zdj. Archiwum Nadleśnictwa Lubichowo

zdjęcia