TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ LEŚNIKÓW

W dniu 09.10.2021r. na terenie Starogardzkiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji został rozegrany turniej siatkarski „O Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku”. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn, reprezentujące nadleśnictwa naszej dyrekcji (CHOCZEWO, KALISKA, KOLBUDY, KOŚCIERZYNA, KWIDZYN, LĘBORK, LIPUSZ, LUBICHOWO, RDLP, STAROGARD). W skład drużyn wchodzili nie tylko pracownicy regionalnej dyrekcji, ale również członkowie naszego oddziału SITLiD nie będący   pracownikami LP . Przyjęto formułę rozegrania całego turnieju w ciągu jednego dnia.   Turniej rozpoczął się losowaniem grup o godz. 8.45 a zakończył oficjalnym rozdaniem pucharów, medali i nagród o godz. 16.00. Wygrała  drużyna z nadleśnictwa Kaliska. Wielką niespodzianką okazał się występ drużyny RDLP Gdańsk, która dzielnie stawiała opór w finale niezniszczalnym Kaliskom. Mimo heroicznej walki, ostatecznie przegrali i zdobyli tytuł wicemistrza rozgrywek. Podobnie jak drużyna z RDLP, swoje najwyższe miejsce osiągnęła drużyna z nadleśnictwa Kwidzyn, zajmując trzecie miejsce na podium. Na mecze finałowe dotarli: Pan Paweł Januschewski Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej w Gdańsku reprezentujący Pana Dyrektora RDLP w Gdańsku Pana Bartłomieja Obajtka oraz Pan  Janusz Mikoś Przewodniczący Oddziału SITLiD w Gdańsku, którzy wraz z Panem Maciejem Robertem Nadleśniczym Nadleśnictwa Starogard i Andrzejem Przewłockim Nadleśniczym Nadleśnictwa Kaliska uświetnili ceremonię zakończenia zawodów. Cieszy fakt dużego zainteresowania kibiców tym turniejem. Należy mieć nadzieję, że do rozgrywek w następnych latach dołączą pozostałe nadleśnictwa. W wyniku rozegrania całego turnieju został wyłoniony głosami sędziów MVP zawodów, którym został kolega Paweł Narloch z nadleśnictwa Kaliska.   Po całodniowym  zmaganiu uczestnicy oraz kibice (rodziny, przyjaciele około 120 osób) udali się na zasłużony posiłek regeneracyjny do wiaty leśnej w Szpęgawsku.

tekst i zdj.: Kol. Grzegorz Pięta