TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ LEŚNIKÓW

W dniu 26.10.2019r na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu został rozegrany turniej siatkarski „O Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku”. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn reprezentujących nadleśnictwa naszej dyrekcji (CHOCZEWO/STRZEBIELINO, KALISKA,KARTUZY, KOLBUDY, KWIDZYN/ELBLĄG, LĘBORK, LIPUSZ, LUBICHOWO, RDLP/KOŚCIERZYNA, WEJHEROWO, STAROGARD). W skład drużyn wchodzili nie tylko pracownicy regionalnej dyrekcji, ale również członkowie naszego oddziału SITLiD nie będący pracownikami LP. Tak jak w ubiegłym roku przyjęto formułę rozegrania całego turnieju w ciągu jednego dnia. Forma ta uzyskała akceptację wszystkich jej uczestników. Turniej rozpoczął się losowaniem grup o godz.845 a zakończył oficjalnym rozdaniem pucharów, medali i nagród o godz.1600. Rywalizacja była bardzo zacięta i jedynie drużyna z  nadleśnictwa Kaliska, która wygrała  po raz kolejny nie miała problemów ze zwycięstwem nad każdą z drużyn. Na mecze finałowe dotarł Pan Przewodniczący Janusz Mikoś, który wraz z Panem Romanem Tomczakiem i Andrzejem Przewłockim uświetnili ceremonię zakończenia zawodów. Duży sukces odnotowała drużyna z n-ctwa Lubichowo zajmując drugie miejsce. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła drużyna ze Starogardu. Cieszy fakt dużego  zainteresowania kibiców tym turniejem. Należy mieć nadzieję, że po udanych wydaję się rozgrywkach w następnych latach dołączą pozostałe nadleśnictwa. W wyniku rozegrania całego turnieju został wyłoniony głosami sędziów, MVP zawodów, którym został kolega Paweł Narloch z nadleśnictwa Kaliska. Dla kibiców została zorganizowana loteria na którą przewidziano bony na zakupy w sklepie internetowym siatkarz.pl.

Po całodniowym  zmaganiu uczestnicy oraz kibice (rodziny, przyjaciele około 140 osób) udali się na zasłużony posiłek regeneracyjny do zaprzyjaźnionej remizy w Skarszewach.  Jako organizator turnieju pragnę podziękować Zarządowi Naszego Oddziału SITLiD za duży wkład finansowy i możliwość zorganizowania tego typu imprezy zrzeszających ludzi mających podobne pasje i zainteresowania.

tekst i zdj.: Kol. Grzegorz Pięta