XIV Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego SITLiD oddział w Gdańsku

W dniu 05.04.2014r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim na Hali im. Andrzeja Grubby został rozegrany ?XIV Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego SITLiD oddział w Gdańsku”. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn reprezentujące nadleśnictwa naszej dyrekcji (CHOCZEWO, KALISKA, KARTUZY, KOLBUDY, CEWICE, LUBICHOWO, STAROGARD, STRZEBIELINO). W skład drużyn wchodzili nie tylko pracownicy regionalnej dyrekcji, ale również członkowie naszego oddziału SITLiD nie będący  pracownikami LP. Tak jak w ubiegłym roku przyjęto formułę rozegrania całego turnieju w ciągu jednego dnia.

Turniej rozpoczął się losowaniem grup o godz.830 a zakończył oficjalnym rozdaniem pucharów, medali i nagród o godz.1500. Rywalizacja była bardzo zacięta i jedynie drużyna z  nadleśnictwa Kaliska, która wygrała już po raz szósty ten turniej nie miała problemów ze zwycięstwem nad każdą z drużyn.

Na mecze finałowe dotarł Pan Przewodniczący Janusz Mikoś, który wraz z Panem Romanem Tomczakiem i Mariuszem Krysiakiem uświetnili ceremonię zakończenia zawodów. Weterani ze Starogardu zajęli drugie miejsce, a po kilku latach przerwy ostatnie miejsce na podium zajęło nadleśnictwo Kolbudy. Cieszy fakt, że po raz pierwszy w turnieju udział wzięła drużyna z nadleśnictwa Cewice, a po dłuższej przerwie wróciło nadleśnictwo Strzebielino. Należy mieć nadzieję, że po udanych- wydaję się- rozgrywkach w następnych latach dołączą pozostałe nadleśnictwa. W wyniku rozegrania całego turnieju został wyłoniony głosami sędziów i kapitanów drużyn MVP zawodów, którym został kolega Andrzej Zadurski z nadleśnictwa Kolbudy i z pewnością dołączy do drużyny RDLP Gdańsk na Mistrzostwa Polski Leśników, które  organizuje dyrekcja Białystok. Doceniony został również najstarszy zawodnik Adam Benkowski z drużyny starogardzkiej, który otrzymał pamiątkową statuetkę. Dla kibiców została zorganizowana loteria ?Szczęśliwego Numerka” na którą przewidziano dwie nagrody piłkę oraz zestaw do siatkówki plażowej. Miłym akcentem solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy była zorganizowana zbiórka pieniędzy dla dwuletniej Ninki, która urodziła się bez kości piszczelowych i kolanek i przez cały czas swojego wzrostu będzie musiała mieć wymieniane protezy, które są bardzo kosztowne. Po całodniowym  zmaganiu uczestnicy oraz kibice (rodziny, przyjaciele około 120 osób) udali się na zasłużony posiłek regeneracyjny do restauracji ?Bachus”.